בלוג

הגברת עם החרציות

 

את המותג גוטקס רובנו מכירים וגם על לאה גוטליב (The one and only) שמענו במהלך השנים, אבל רק לאחר שהתבקשנו להיות חלק מאירוע הפתיחה  של התערוכה הגברת עם החרציות שהוקדשה לגברת גוטליב למדנו עד כמה האשה הזו היתה פנומנלית. 

לאה גוטליב ייסדה את גוטקס והפכה במהרה לחלוצת אופנה ישראלית כאשר שמה את ישראל על המפה העולמית בזכות עיצוב קולקציית בגדי הים החדשנית אשר הושפעה מסגנונות אתניים והשראות אמנים נודעים שהדפסי יצירותיהם הוטבעו על בגדי הים.  קולקציית בגדי הים של גוטקס הפכה לשם נרדף לאופנה עילית ומותג ישראלי יוקרתי, נמכרה בבוטיקים הכי נחשבים בעולם וזכתה לסיקור אוהד במגזיני אופנה כמו ווג ואל.

מעבר לעובדה כי הגברת גוטליב היתה הראשונה שהביאה לשינוי פניו של ענף בגדי הים המסורתי בעולם בעזרת ההדפסים המרהיבים של בגדי הים, הגזרות ותושמת לבה לפרטים הקטנים (הידעתם כי דגם הסטרפלס של גוטקס זכה לחיקויים רבים והפך לדגם הנמכר ביותר בעולם?!) לאה גוטליב היתה "וואן וומן אופוריישן" ועסקה בכל התפקידים גם יחד – חזון, השראה, עיצוב, קניינות, פתיחת שווקים חדשים ואיתור שותפים – מפעל ציוני שלם בדמות קטנה ונמרצת, ממש מעורר השראה בתור נשים, מעצבות ובעלות עסק!


כאשר התבקשנו לעצב את ערב הפתיחה היה לנו רק את שם התערוכה כקו המנחה היחיד – הגברת עם החרציות!

מוזיאון העצוב בחולון הינו מבנה יחודי ומרהיב ביופיו אשר עוצב על ידי המעצב הבינלאומירון ארד, ובהתחשב בעובדה שרחבת הכניסה בה התקיים אירוע הפתיחה מורכבת מספירלות מתכתיות עשויות פלדת קורטן בצבעי חום כתום הקנבס היה יפה כשלעצמו אך גם מוגבל מבחינת האפשרויות והיכולת שלנו במגע של המבנה, בעזרת קצת מעוף ודמיון המשימה הושלמה…
קרדיט צילום: קרן לחמן עבור מוזיאון העיצוב חולון